Spitalul Providenţa angajează Referent Marketing

Spitalul Providența angajează Referent Marketing

Responsabilități principale:

  • Realizarea și implementarea anuală a planului de Marketing în concordanță cu planul strategic
  • Dimensionarea și execuția bugetului aferent planului de Marketing
  • Urmărirea evoluţiei accesării serviciilor medicale, identificarea şi propunerea măsurilor de corecţie/optimizare
  • Realizarea de cercetări de piaţă, prelucrarea datele obţinute şi transmiterea superiorului ierarhic pentru analiza acestora și a eventualelor recomandări de promovare
  • Coordonarea si realizarea materialelor de promovare în colaborare cu furnizorii
  • Participarea la evenimente de profil pentru promovarea misiunii și serviciilor medicale oferite
  • Identificarea şi propunerea de modalităţi de actualizare și optimizare a paginii web și a paginii de Facebook
  • Menținerea relației cu Mass Media, elaborarea și transmiterea comunicatelor de presă, răspunderea la eventualele solicitări, sub îndrumarea superiorului ierarhic
  • Propunerea și implementarea strategiei de comunicare internă și externă
  • Monitorizarea chestionarelor de satisfacție ale pacienților și ale angajaților și propunerea de feedback și soluții care să mențină ridicat gradul de satisfacție a acestora
  • Crearea și dezvoltarea de parteneriate social-medicale
  • Administrarea eficientă a relaţiei cu furnizorii
  • Raportarea constantă a rezultatelor acţiunilor de promovare și anuală, prin raportul de activitate

Pe cine căutăm?

O persoană cu:

  • studii superioare;
  • experienţă în domeniu;
  • gândire analitică;
  • inițiativă;
  • excelente abilități de comunicare;
  • deschidere către spiritualitate;

Ce oferim?

Șansa de a face parte dintr-o echipă tânără și de a lucra pentru un proiect unic: spitalul creștin.

  • Oportunitatea de a contribui la dezvoltarea unui model de îngrijire medicală.
  • Un pachet salarial în concordanţă cu performanţa şi rezultatele obţinute.
  • Program de cursuri de dezvoltare personală şi profesională.

Puteți trimite CV-ul pe adresa posturiconcurs@gmail.com până la data de 23.03.2015.  Vom contacta pentru interviu și proba practică/scrisă doar candidaţii care corespund cerinţelor de mai sus. Vă mulțumim!

Providența înseamnă astăzi un spital și o policlinică, create din dragoste față de oameni.

Cu peste 15 ani în slujba sănătății, cele două așezăminte medicale sunt sprijinite și îndrumate de Mitropolia Moldovei și Bucovinei și militează pentru o medicină de tip creștin, dragostea faţă de aproapele aflat în suferinţă şi o relaţie medic-pacient bazată pe încredere, respect şi compasiune.

Providența își propune să acţioneze în direcţia educaţiei pentru sănătate, aplicând preceptele creştine ale Bisericii noastre, grija faţă de cel aflat în suferinţă şi tratamentul nediferenţiat al bolnavilor.

Ne dorim ca toți pacienții care ajung  în Providența să descopere valoarea medicinii  prin servicii performante, în care medicul conlucrează cu Dumnezeu în actul vindecării.

www.providentamedical.ro